Ünlü oyuncu geçirdiği ani kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi

Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı...

0 16

Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı “Tuncay” karakteriyle tanınan oyuncu Osman Wöber, geçirdiği ani kalp krizi sonrasında hayata veda etti. Osman Wöber’in vefat haberini yakın arkadaşı Zafer Algöz kendisine ait olan sosyal medya hesabından duyurdu.

OSMAN WÖBER KİMDİR?

Osman Wöber (27 Şubat 1960, Ankara – 25 Haziran 2022), AvusturyalıTürk oyuncu ve yönetmen. Kurtlar Vadisi serisinde canlandırdığı Tuncay Kantarcı karakteriyle tanındı.

Baba tarafından Avusturyalı olan Wöber, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim gördü. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü‘nde tiyatroya başladı. Öğrencilik döneminde Şan TiyatrosuKenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncularının oyunlarında roller aldı.

1988-1993 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu, 1995-1998 yılları arasında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu‘nda müdürlük ve sanat yönetmenliği yaptı. Goethe Enstitüsü bursuyla iki kez Almanya’nın çeşitli tiyatrolarında incelemeler yaptı, çalışmalarında bulundu. 2001 yılında yeniden İstanbul Devlet Tiyatrosunun başına getirildi ve bu görevi 2009’a kadar sürdürdü. Devlet Tiyatrolarının sahnelediği ve Memet Baydur‘un yazdığı oyun olan Kamyon‘un yönetmenliğini yaptı. Sekizinci SaatCumhuriyet gibi filmlerde roller üstlendi.

Osman Wöber, oyuncu ve sunucu Müge Wöber‘in eşidir.

Son Dakika Siyaset Gazetesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, sevenlerine ailesine başsağlığı diliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.