Ülke Genelinde Engelli Park Yerleri Denetimi Gerçekleştirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tespitlerden; özellikle büyük alışveriş merkezleri olmak üzere cadde ve sokaklar üzerinde bulunan engelli...

0 18

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tespitlerden; özellikle büyük alışveriş merkezleri olmak üzere cadde ve sokaklar üzerinde bulunan engelli vatandaşların araçlarını park etmeleri için ayrılmış ve trafik levhaları ile belirtilmiş engelli park yerlerinin hak sahibi olmayan kişiler tarafından kullanılmasının engelli vatandaşların erişimini kısıtlamakta ve bu durumun trafiği olumsuz etkilediği belirlendi.

​Bu kapsamda, trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yukarıda belirtilen olumsuzlukların giderilerek mağduriyetlerin önlenmesi ve sürücülerin trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst seviyeye çıkarılması amacıyla, 26-27 Mayıs 2022 tarihlerinde, şehir içi trafik ekip ve yaya personelin katılımıyla “Engelli Park Yerleri” üzerinde denetim yapıldı.

Ülke genelinde 1.642 ekip personeli ve 84 yaya personelin katılımıyla yapılan denetimlerde;

• 14.517 araç/sürücü denetlendi.

• Engelliler için ayrılmış park alanlarını kullanan 2.108 araç/sürücüye işlem yapılarak araçlar bulunduğu yerden kaldırıldı.

• 67 araç trafikten men edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.