TBMM Binası kırmızı-beyaza büründü

0 12

15 Temmuz darbe girişiminin 6. yılında “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri çerçevesinde TBMM’de farklı etkinlikler düzenlendi.

TBMM’de ilk olarak Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in açılış konuşmasını yaptığı, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Prof. Dr. Hamit Emrah Beriş, Ankara Üniversitesi Prof. Dr. Taşansu Türker, Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi’nin konuşmacı olarak katıldığı “15 Temmuz Paneli” düzenlendi.

Daha sonra TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop‘un açılışını yaptığı 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi gecesinde Meclis’ten çekilen fotoğrafların yer aldığı “15 Temmuz Fotoğraf Sergisi” gerçekleştirildi. TBMM Başkanı Şentop, fotoğraf sergisini gezdikten sonra bombalanan yere çiçek bıraktı.

Ardından TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un katılımlarıyla, Meclis’teki15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda anma töreni düzenlendi. Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, darbe girişimi sırasında Meclis bahçesinde bombalanan alana karanfil bıraktı.

Anma etkinleri kapsamında TBMM ana binanın ön cephesi Türk bayrağını simgeleyen kımızı beyaz renklerle 15 Temmuz’a özel olarak ışıklandırıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.