İstanbul’da gemi kazası yaralılar var

2 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 12:48'de Kadıköy-Karaköy-Eminönü seferini yapan...

0 21

2 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 12:48’de Kadıköy-Karaköy-Eminönü seferini yapan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları AŞ’ne bağlı ŞH-Durusu isimli gemi oluşan anlık bir teknik arıza sebebiyle Karaköy İskelesi’ne sert yanaşma yaptı. Yaşanan olayın ardından, tüm yolcular hızlıca tahliye edildi ve gerekli müdahale yapıldı. Sert yanaşma sonucunda gemide ayakta yolculuk yapan 5 yolcu düşmeye bağlı olarak yaralandı. Yaralanan yolculara gerekli sağlık müdahalesi yapıldı. Gelen bilgilere göre yaralı olan yolcuların sağlık durumları iyi ve hayati tehlikeleri bulunmuyor.

Konu ile ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları AŞ tarafından sosyal medya hesabından yapılan açıklamada:

“2 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 12:48’de Kadıköy-Karaköy-Eminönü seferini yapan ŞH-Durusu isimli gemimiz oluşan anlık bir teknik arıza sebebiyle Karaköy İskelesi’ne sert yanaşma yapmıştır.
Tüm yolcularımız hızlıca tahliye edilerek gerekli müdahale yapılmıştır. Yanaşma sırasında ayakta olan yolcularımızdan 5’inde düşmeye bağlı yaralanmalar oluşmuş, sağlık kontrolü gereken yolcularımız ve personellerimiz için ambulans çağrılmıştır. Hiçbir yolcumuzun ve personelimizin hayati tehlikesi bulunmamaktadır.

Tüm yolcularımızdan yaşanan bu talihsiz durum sebebiyle özür diler, sağlık durumlarını yakından takip ettiğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız.” ifadelerine yer verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.