Erhan Usta: “Bu tip kararlar kadın katillerini yüreklendirir”

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta...

0 12

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Pınar Gültekin‘in öldürülmesine ilişkin davaya değinerek, sanık Cemal Metin Avcı’ya 23 yıl hapis cezası verilmesine tepki gösterdi.

Bu tip kararların kadın katillerini yüreklendireceğini savunan Usta, “Adalet, üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünü esas almalıdır. Verilen karar, kamu vicdanını yaralamıştır.” dedi.

Erhan Usta, 2022 yılı ek bütçe teklifinin Meclis’e sunulduğunu ve Türkiye tarihinde bir ilkin yaşandığını ifade ederek, “Yetmişli yıllar, seksenli yıllarda bile böyle bir bütçe revizyonu, böyle bir ek bütçe meselesi görülmüş değildir. Bu niye oldu? Sayın Erdoğan ve ekibinin başarısız ekonomi yönetiminden kaynaklanan bir fatura var milletin önünde.” diye konuştu.

İktidarın, başarısızlığının faturasını millete ödetmek istediğini iddia eden Usta, “Eğer Sayın Erdoğan ve ekibi bir özel şirkette CEO olsaydı, genel müdür olsaydı kovulurdu. Millet de işten atmak istiyor ama Sayın Erdoğan bir türlü milletin önüne sandığı getirmiyor.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.