CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Ah Erdoğan ah… Kafandaki Tilkiler Kaçınılmaz Olarak Diline Vuruyor”

0 8

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu“Ah Erdoğan ah… Kafandaki tilkiler kaçınılmaz olarak diline vuruyor. Kadınlara ‘tane’ mi dersin, ‘birkaç başörtülü’ mü dersin, ‘konu mankeni’ mi dersin, ‘sembolik’ mi dersin. Neler neler dersin… Kadın haklarına inanmayan sen, bunu sadece oy almak için bir iş gibi görürsün” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da, Altındağ Kültür Sarayı’nda; düzenlenen toplantıda, “AKP Kadın Kolları Kuruluşundan Bugüne MYK ve İl Başkanları ile Toplantı” programında “İşte şimdi CHP ne yapıyor, bakıyorsunuz sembolik olarak her zamanki yaptığı gibi istismar. Birkaç tane başörtülüyü nereden buluyorsa buluyor, geliyor yakasına bir rozet takıyor, ‘Bak işte biz sizden yanayız’, ‘Sizinle beraberiz’. Buradan ben o kardeşlerime de sesleniyorum, gelmeyin bu oyuna. Sizin bu oyuna gelişiniz bilesiniz ki bu işi bu ülkede hakkıyla yapanlara da saygısızlık olur” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Erdoğan’ın bu sözlerine tepki gösterdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu şu açıklamayı yaptı:

“Ah Erdoğan ah… Kafandaki tilkiler kaçınılmaz olarak diline vuruyor. Kadınlara ‘tane’ mi dersin, ‘birkaç başörtülü’ mü dersin, ‘konu mankeni’ mi dersin, ‘sembolik’ mi dersin. Neler neler dersin… Kadın haklarına inanmayan sen, bunu sadece oy almak için bir iş gibi görürsün.

Diline de vurur işte böyle. Çünkü sen busun. Muhafazakâr genç kadınlara sesleniyorum. Siz ‘tane’ değilsiniz. ‘İş’ değilsiniz. ‘Konu mankeni’ değilsiniz. ‘Sembolik’ değilsiniz. Hepiniz bireysiniz ve kazanımlarınız sizin başarınızdır. Bu kazanımları size kimse vermedi, bahşetmedi; siz aldınız. Bay Kemal de her zaman bu konuda haddini bilir ve bilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.